2. Перші кроки та факапи молодих підприємців

Коли маленька дитина починає ходити, вона інтуїтивно розуміє що потрібно робити і як, але падає та забивається безліч разів. Її ніщо не може зупинити на шляху досягнення своєї мети, так було і у нас.

Ми вирішили що потрібно шити спортивні майки та футболки для чоловіків та жінок. Чому ми так вирішили? Чому саме такі речі сказати вже важко. Мабуть тому,  що ми розуміли, що спортивні майки та спортивні футболки прямо дуже потрібні людям. Я обдзвонив всю країну шукаючи, і паралельно вивчаючи тканину для пошиву. Зрозуміло що на цілий рулон грошей у нас не було, або ми так думали! Дізнавшись все про тканину та знайшовши потрібну, я оббігав всі Черкаси в пошуках швачки яка нам зможе пошити саме те, що ми хочемо. Вибір по рекомендаціях пав на одне ательє з надзвичайно оптимістичною назвою.

Ми обрали два кольори тканини: чорний та синій, принесли зразки речей і пішло-поїхало. Перша партія йшла з великим скрипом і дуже повільно. Ми розуміли, що нам потрібно пошити декілька речей з нуля і не знали чи складно це, чи ні. Приблизно через місяц, перша партія з нещасних 30-40 речей була готова. Залишалось одне питання - логотип. Його було потрібно якимось чином зобразити на наших речах. Це вишивка, Дєтка!

Одна моя знайома  в Києві має свою майстерню, де супер-професійно робить шикарні вишивки. «Це буде не дешево!» сказала вона, то й що подумав я! Точної ціни за один логотип я вже не скажу, але вишивка вийшла такою крутою, що у нас не було слів, супер одним словом! Ми спробували повторити її вже в Черкасах, але у всьому 300 000 місті не знайшлось таких професіоналів з таким обладнанням, але й лишити ми її теж не могли, так як з логістикою сума за одне лого виходила просто непристойною.

Отже, знайшли ми це все добро і почали пробувати продавати де? Звісно ж в інстаграмі, думали що вони розлетяться у нас як гарячі пиріжки, а ні! Перша тестова партія виявилась десь трохи куцою, десь недоробленою, але ж з класної тканини та з крутою вишивкою, і найголовніше - дуже дорогою! Розуміючи що діло пахне жареним, ми наважились на нашу першу в житті фотосесію. За неї, до речі, ми не заплатили ні копійки, тільки подарували одну майку фотографу, що нас фоткала. Ми пояснили, що ми молоді підприємці, грошей у нас немає, і якщо можна - ми будемо дуже вдячні. Але свої гроші той фотограф відбив на наступній фотосесії, але то згодом.

Перший млинець - комом, так і у нас майже у всьому! Я жахливо вів та координував той день, на палючому сонці заморив людей і голодом і спрагою. Толком не підготував речі по розмірах, одним словом - Молодець. Сама фотосесія пройшла на пляжі з дуже гарними моделями та правильним підходом фотографа, і фото ми отримали гідної якості. Тоді ми і зрозуміли, що потрібно спробувати продати першу партію в собівартість та отримати зворотній зв’язок від наших покупців, потрібно воно взагалі чи ні! І не прогадали, цю партію ми розпродали на диво швидко і не отримали жодного поганого відгуку - це спонукало нас рухатись далі та подивитись на нашу справу під іншим кутом.